MINI-LINK E firmy Ericsson dla Polkomtel S.A.

Firmy Ericsson i Polkomtel S.A. operator sieci Plus GSM podpisały umowę na, dostawę, instalację, uruchomienie oraz serwisowanie sprzętu telekomunikacyjnego.

Umowa dotyczy radiowego sprzętu teletransmisyjnego-radiolinii z rodziny MINI-LINK E. Dostarczane przez Firmę Ericsson systemy będą wykorzystywane do budowy sieci telefonii komórkowej.

Urządzenia cyfrowej transmisji mikrofalowej MINI-LINK E produkowane przez Ericsson pracują w zakresie częstotliwości od 7 do 38 GHz z przepływnością od 2 do 155 Mbit/s.

\"Wierzę, że jest to początek nowego rozdziału ścisłej współpracy pomiędzy operatorem telefonii komórkowej firmą Polkomtel S.A. oraz firmą Ericsson\" - powiedział Michael Rasmussen, Prezes Ericsson Sp. z o.o. \"Umowa ta daje pełną możliwość zastosowania produktów największego na świecie dostawcy sprzętu sieci mobilnych oraz pozwala na wykorzystanie wiedzy pracowników polskiej organizacji firmy Ericsson\".

Zastosowanie MINI-LINK E umożliwi nam obniżenie kosztów eksploatacji dynamicznie rozwijającej się sieci Plus GSM - powiedział John Treuge, Dyrektor ds. Technicznych Polkomtel S.A. System MINI-LINK E jest wysoko oceniany za znakomite parametry niezawodnościowe oraz modularną budowę, co zapewnia łatwy i szybki montaż.

Ericsson kształtuje przyszłość mobilnej i szerokopasmowej komunikacji internetowej będąc liderem w dziedzinie technologii. Jako dostawca nowatorskich rozwiązań technologicznych w 140 krajach, pomaga w tworzeniu najpotężniejszych na świecie firm komunikacyjnych.

Sieć Plus GSM, której operatorem jest Polkomtel S.A. działa od 1 października 1996 r. Obecnie z jej usług korzysta ponad 3,8 mln użytkowników i dostępna jest dla 98 % mieszkańców Polski, zamieszkujących 97 % terytorium naszego kraju. Dzięki szerokiej ofercie roamingowej abonenci Plus GSM mogą korzystać ze swych telefonów w 110 krajach na sześciu kontynentach, w sieciach 222 operatorów komórkowych.
Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top