8 kwietnia 2003 Carl –Henric Svanberg zostanie nowym prezesem i CEO firmy Ericsson

Carl-Henric Svanberg został dzisiaj mianowany przez Zarząd Ericsson na stanowisko prezesa i CEO Ericsson. Prezes rozpocznie swoją działalność z dniem 8 kwietnia 2003 roku podczas Corocznego Spotkania Akcjonariuszy Ericsson. Carl-Henric Svanberg jest obecnie CEO międzynarodowej grupy Assa Abloy. Kurt Hellström, CEO i prezes Ericsson, pozostanie w firmie do końca roku, aby zapewnić pomyślne przekazanie stanowiska.

 

„Kurt Hellström zdecydował się na skorzystanie z możliwości przejścia na emeryturę w wieku 60 lat,” powiedział Michael Treschov, przewodniczący zarządu Ericsson. „Mam przyjemność przedstawić dzisiaj jego bardzo kompetentnego następcę.”

 

Carl- Henric Svanberg z powodzeniem kierował firmą Assa Abloy, która w tej chwili jest światowym liderem wśród producentów systemów zabezpieczających. Wyróżniając się doskonałymi zdolnościami przywódczymi doprowadził do wysokiej efektywności organizacji.

 

„Będzie on kontynuował pracę Kurta Hellström w zakresie kontroli kosztów i utrzymania pozycji lidera na rynku,” powiedział Michael Treschov. „Carl-Henric Svanberg będzie się koncentrował na celach Kurta Hellström, to znaczy nad osiąganiem dochodów, ograniczeniem kosztów i umocnieniem pozycji Ericsson jako lidera.”

 

„Zawsze uważałem Ericsson jako najsilniejszą korporację na świecie,” powiedział Carl-Henric Svanberg. „Przejmuję firmę w ciężkich, ale ekscytujących czasach. Zdaję sobie sprawę jak odpowiedzialne zadanie stoi przede mną, ale mam też pełne zaufanie do Ericsson i jego pracowników.”

 

„Po 18 latach przepracowanych dla Ericsson, z których prawie cztery spędziłem jako prezes, jestem przeświadczony, że przekazując stanowisko Carlowi-Henric Svanberg podjąłem słuszną decyzję,” powiedział Kurt Hellström, prezes i CEO Ericsson. „Branża telekomunikacyjna przechodzi teraz ciężkie czasy, ale ma mocne fundamenty i potencjał rozwoju.”

 

W nawiązaniu do dzisiejszej nominacji, Carl-Henric Svanberg nabył akcje B Ericsson o wartości 100 milionów SEK, w równej części od Industrievärden i Investor, po średnim kursie ustanowionym na okres 30 stycznia-7 lutego 2003.

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top