Nowa usługa w bankomatach Pekao SA – zasilanie POP, SIMPLUS i TAK TAK

Dzięki współpracy pomiędzy niezależnym operatorem sieci bankomatów i dostawcą zaawansowanych usług bankowości elektronicznej EURONET a Bankiem Pekao SA od 28 maja 2003 roku w bankomatach Pekao SA użytkownicy telefonów POP, SIMPLUS i TAK TAK, będący jednocześnie klientami banku Pekao SA, mogą doładować swoje konto rozmów telefonicznych.

W chwili obecnej usługa jest dostępna dla kart Banku Pekao SA: Mastercard i Maestro, a w najbliższych dniach zostanie rozszerzona dla kart Visa. Każda transakcja zasilenia konta POP, SIMPLUS, TAK TAK jest rozliczana jak transakcja płatnicza - klient nie płaci prowizji za taką transakcję lub płaci prowizję jak za płatność bezgotówkową, a nie jak za wypłatę z bankomatu.

Zasilenie konta przebiega tak jak w bankomatach Euronet, gdzie usługa jest dostępna od października 1997 roku. Po włożeniu karty do bankomatu klient jest proszony o podanie swojego PINu, wybór rodzaju transakcji, operatora i kwoty doładowania. Zasilenie konta następuje natychmiast po dokonaniu transakcji w bankomacie.

W najbliższej przyszłości Bank Pekao SA planuje udostępnienie nowej usługi dla swoich klientów, którzy posługują się kartą Maestro i jednocześnie są posiadaczami POP lub SIMPLUS lub TAK TAK. Będzie to usługa zasilenia przez SMS Na ósemkę z SMSem. Po jednorazowej rejestracji usługi w bankomacie EURONET lub Pekao SA zasilanie konta nastąpi po każdorazowym zgłoszeniu żądania przez wysłanie SMSa.

Dostawcą technologii dla usługi zasilenia przez bankomaty Pekao SA oraz zasilenia przez SMS jest niezależny operator sieci bankomatów EURONET.

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top