ekonomia.interklasa.pl

Portal Interklasa.pl rozpoczął drugą edycję projektu edukacji ekonomicznej "Którędy do dobrobytu?". 


"Którędy do dobrobytu? Projekt popularyzacji wiedzy o najważniejszych problemach polskiej gospodarki" realizowany jest przez portal Interklasa.pl we współpracy z Towarzystwem Ekonomistów Polskich. Druga edycja projektu wspierana jest przez Narodowy Bank Polski w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej.

 

W ramach ubiegłej edycji projektu powstała seria 16 artykułów publicystyczno-edukacyjnych mająca na celu prezentację najważniejszych problemów polskiej gospodarki i wyobrażeń społecznych w tym temacie. Celem było również rozwianie rozmaitych mitów na tematy gospodarcze. Teksty ukazywały się w portalu edukacyjnym www.interklasa.pl oraz w niektórych dziennikach o zasięgu regionalnym (11 gazet lokalnych wzięło udział w projekcie).

 

W roku szkolnym 2004/2005 Interklasa.pl we współpracy z Towarzystwem Ekonomistów Polskich, dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności kontynuuje projekt. Artykuły publikowane będą w prasie regionalnej oraz w portalu Interklasa.pl - w specjalnie utworzonym serwisie www.ekonomia.interklasa.pl

 

W drugiej edycji projektu publikacja cyfrowa nie będzie ograniczała się do tekstu artykułu - publikowane będą multimedialne dodatki, animacje edukacyjne, które ułatwią zrozumienie tematów młodzieży i będą stanowić pomoc dydaktyczną np. dla nauczycieli przedsiębiorczości.
 

Dodatkowe informacje: www.ekonomia.interklasa.pl  
Źródło Fundacja - Polski Portal Edukacyjny [email protected] Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top