Wiadomości branżowe

PekaoBIZNES24 ? bank internetowy dla korporacji

Podczas konferencji „Zarządzanie środkami pieniężnymi i finansami w Polsce” zorganizowanej przez EuroFinance, Bank Pekao SA zaprezentował system bankowości internetowej PekaoBIZNES24. Dzięki nowej usłudze klienci korporacyjni Banku – czyli prawie 1/3 wszystkich firm w Polsce – uzyskają dostęp do rachunku za pośrednictwem Internetu. Po raz pierwszy w bankowości internetowej w Polsce w standardowej ofercie stosowany jest podpis elektroniczny na karcie mikroprocesorowej. Dzięki wykorzystaniu kart mikroprocesorowych do przechowywania podpisu elektronicznego PekaoBIZNES24 jest jednym z najlepiej zabezpieczonych systemów. Ponadto, został wyposażony we wszystkie narzędzia zapewniające bezpieczeństwo operacji: szyfrowana transmisja, hasła dostępu, wielostopniowe systemy uprawnień. Bank udziela 100% gwarancji bezpieczeństwa transakcji. Wprowadzony właśnie system bankowości internetowej PekaoBIZNES24 pozwoli korzystającym z niego klientom m.in. na:całodobowy dostęp do rachunków bieżących przez Internet o dowolnej porze siedem dni w tygodniu i z każdego miejsca na świecie ( w tym saldo bieżące w trybie on-line, historia operacji na rachunkach, identyfikacja

Podczas konferencji ?Zarządzanie środkami pieniężnymi i finansami w Polsce? zorganizowanej przez EuroFinance, Bank Pekao SA zaprezentował system bankowości internetowej PekaoBIZNES24. Dzięki nowej usłudze klienci korporacyjni Banku ? czyli prawie 1/3 wszystkich firm w Polsce ? uzyskają dostęp do rachunku za pośrednictwem Internetu. Po raz pierwszy w bankowości internetowej w Polsce w standardowej ofercie stosowany jest podpis elektroniczny na karcie mikroprocesorowej.

Dzięki wykorzystaniu kart mikroprocesorowych do przechowywania podpisu elektronicznego PekaoBIZNES24 jest jednym z najlepiej zabezpieczonych systemów. Ponadto, został wyposażony we wszystkie narzędzia zapewniające bezpieczeństwo operacji: szyfrowana transmisja, hasła dostępu, wielostopniowe systemy uprawnień. Bank udziela 100% gwarancji bezpieczeństwa transakcji.

Wprowadzony właśnie system bankowości internetowej PekaoBIZNES24 pozwoli korzystającym z niego klientom m.in. na:

  • całodobowy dostęp do rachunków bieżących przez Internet o dowolnej porze siedem dni w tygodniu i z każdego miejsca na świecie ( w tym saldo bieżące w trybie on-line, historia operacji na rachunkach, identyfikacja płatności przychodzących)
  • dostęp do aktualnych sald rachunków depozytowych i kredytowych (szczegółowe informacje np. oprocentowanie, zapadalność; informacja o globalnej pozycji ? w tym z tytułu transakcji kartami),
  • dokonywanie przelewów krajowych i zagranicznych (informacja o przelewach wysłanych i ich statusie, udoskonalone przelewy płacowe).
  • korzystanie z przelewów systemu SORBNET nawet przy kwotach mniejszych niż
    1 000 000 PLN oraz możliwość wysyłania przelewów pilnych
  • wprowadzenie wielostopniowego systemu autoryzacji w firmie i wykorzystanie podpisu elektronicznego, co gwarantuje bezpieczeństwo transakcji,
  • integrację z systemem finansowo-księgowym firmy.

Dla klientów Banku szczególnie istotne znaczenie ma szybkość dokonywanych transakcji oraz ich bezpieczeństwo. ? Przelewy wewnątrzbankowe w PekaoBIZNES24 odbywają się w czasie rzeczywistym, co ma niebagatelne znaczenie dla płynności aktywów ? mówi Andrzej Saniewski, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej i Handlu. ? Przelew na konto kontrahenta, który ma rachunek w Pekao SA, trafi natychmiast po jego zleceniu. A rachunek w naszym banku ma co trzecia firma w Polsce.

Bardzo atrakcyjny jest także czas przetwarzania operacji przy transakcjach zewnątrzbankowych. Poza rozwiązaniami technologicznymi do systemu wprowadzono nową opcję płatności, tzw. przelew pilny, która umożliwia realizację płatności w ramach poszczególnych sesji systemu Elixir w wydłużonych, w stosunku do przelewów standardowych, godzinach granicznych.

A to już wiesz?  Nowa Tabela Opłat i Prowizji dla klientów korporacyjnych

? Oprócz rozwiązań stricte transakcyjnych, duży nacisk położyliśmy na wygodę użytkownika ? powstał więc system, którego obsługa jest niezwykle prosta nawet dla osób dopiero poznających możliwości internetu ? mówi Irene Grzybowski z Zarządu Banku Pekao SA. ? Do tego istnieje wiele możliwości dopasowania PekaoBIZNES24 do potrzeb konkretnej firmy i użytkowników.

System PekaoBIZNES24 to już trzeci element oferty e-bankingu w Banku Pekao SA. Dzięki Pekao24 dostęp do rachunku poprzez Internet ma 2 100 tys. klientów indywidualnych, a aktywnie korzysta już z niego ponad pół miliona posiadaczy rachunków Eurokonto. Również Pekao24 Dla Firm spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem. Z usługi korzysta kilkadziesiąt tysięcy małych i średnich firm i liczba ta stale rośnie. PekaoBIZNES24 został opracowany na bazie doświadczeń i rozwiązań zastosowanych w dotychczasowych usługach, ale jego funkcjonalność została dostosowana do specyfiki dużych, korporacyjnych klientów.

Zapraszamy do odwiedzenia wersji demo PekaoBIZNES24.

Dodatkowych informacji udziela: Artur Flaczyński, tel. +48 (22) 656 10 08, [email protected]

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy