Telefony i adresy firm w wynikach wyszukiwania w NetSprint.pl

NetSprint.pl we współpracy z Eniro Polska rozpoczął prezentowanie danych teleadresowych firm w swoich wynikach wyszukiwania. Udostępniona została również możliwość przeszukiwania bazy 1 100 000 firm dostarczanej przez Panoramę Firm.

Użytkownicy NetSprint.pl przeszukujący zasoby polskiego Internetu będą mieli prezentowany adres i telefony do firm, których strony internetowe znajdą się w wynikach wyszukiwania na zapytanie Internauty. To unikalna na skalę światową integracja wyników wyszukiwania z danymi teleadresowymi spółek. Prezentowane dane noszą nazwę Linku Teleadresowego.

?Nasi Użytkownicy sygnalizowali nam, że poszukując informacji na temat konkretnych produktów lub usług, chcieliby również mieć możliwość łatwego znalezienia numeru telefonu do danej firmy, bez konieczności przeszukiwania jej serwisu www w poszukiwaniu kontaktu. W wielu przypadkach telefon wciąż pozostaje najwygodniejszym kanałem pozyskania szczegółowych informacji na temat oferty poszczególnych przedsiębiorstw.?- mówi Artur Banach, Prezes NetSprint.pl. ? Dzięki podpisaniu Umowy o współpracy z Eniro Polska mogliśmy naszym użytkownikom zaoferować taką unikalną w skali światowej funkcjonalność. W najbliższych dniach udostępnimy również możliwość bezpłatnego prezentowania Linków Teleadresowych właścicielom firm, którzy jeszcze nie znaleźli się w bazie naszego Partnera?.

Od kilku dni użytkownicy NetSprint.pl mogą także korzystać z kolejnej nowej funkcjonalności - zakładki Firmy. Zakładka ta jest również odpowiedzią na wzrost liczby zapytań o oferty firm w wyszukiwarce i ma na celu znaczne ułatwienie w dotarciu Internauty do danych teleadresowych konkretnych firm. Kontakty pochodzą z bazy 1 100 000 firm udostępnionej również przez Panoramę Firm.

?Naszym celem jest zapewnienie trafnego i szybkiego przeszukiwania ważnych dla użytkownika zasobów. Podjęliśmy współpracę z firmą Netsprint, wiedząc, że przyniesie to korzyści Internautom. Wyszukiwarka Netsprint.pl została wzbogacona o dane teleadresowe ponad 1.100.000 firm, natomiast Panorama Firm zwiększyła swój zasięg w Internecie? ? komentuje Piotr Dębski, Kierownik ds. rozwoju biznesu Eniro Polska.

Zakładka Firmy została podzielona na dwie części. W jednej z nich Użytkownicy mogą poszukiwać konkretnych nazw firm, branży i słów kluczowych a w drugiej wybierają miasta i województwa. Dzięki temu w łatwy sposób Internauci mogą odnaleźć wszystkie firmy posiadające w swojej ofercie dane produkty i usługi oraz te, które działają w danej branży w danym mieście. Prezentowane wyniki zawierają nazwy firm z ich adresem siedziby, numery telefonów, logo, adres strony www i wizytówki wraz z możliwością kontaktu e-mailowego.Link Teleadresowy


Nawiązanie współpracy z Eniro Polska jest kolejnym krokiem realizacji strategii NetSprint.pl zmierzającej do dostarczania polskim Użytkownikom najwyższej jakości informacji w maksymalnie uproszczony sposób. W myśl tej idei firma rozwija funkcjonalności swojej wyszukiwarki ? w drugiej połowie roku wprowadzono nowy algorytm wyszukiwania Traffic Index, zwiększeniu do 73 milionów uległa liczba przeszukiwanych dokumentów, przebudowano układ graficzny serwisu i uruchomiono pierwszą polską wyszukiwarkę aktualności.

Przykładowe zapytanie z prezentowanymi Linkami Teleadresowymi:
http://www.netsprint.pl/serwis/search?fff=0&q=ministerstwo&rpp=10.
Wyszukiwarka firm dostępna jest na: http://www.netsprint.pl/serwis/companies.


##
NetSprint koncentruje się na tworzeniu precyzyjnych i wydajnych systemów wyszukiwawczych. Obecny jest na rynku polskim i litewskim. W Polsce jest dostępny na www.netsprint.pl, Wirtualnej Polsce, ponad 140 dużych serwisach internetowych oraz kilku tysiącach witryn amatorskich. Oferuje również rozwiązania do przeszukiwania zasobów korporacyjnych, m.in. NetSprint Intranet.

Wyszukiwarka NetSprint jest dwukrotnym zwycięzcą konkursu "Teraz Internet" w kategorii "Baza danych, katalogi, wyszukiwarki. Spółka zajęła również siódme miejsce w kategorii Rising Stars prestiżowego rankingu Fast 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej w 2004 roku.

Eniro jest wiodącą firmą świadczącą usługi w zakresie wyszukiwania informacji na skandynawskim rynku medialnym. Oferuje najlepsze sposoby dotarcia do poszukujących się wzajemnie kupujących i sprzedających ułatwiając im zawieranie transakcji. Dzięki Eniro, łatwiej jest znaleźć partnerów w biznesie, firmy czy produkty, korzystając z zawsze dostępnego, wybranego przez siebie medium zawierającego dokładne, dobrej jakości, lokalne informacje. Wśród sposobów dotarcia do klienta wymienić można katalogi teleadresowe, centrum informacji telefonicznej, Internet oraz usługi informacyjne świadczone przez telefon komórkowy/ usługi mobilne.

Eniro, zatrudnia niemal 4.500 pracowników w krajach skandynawskich oraz w Polsce. W 2004 obroty Eniro wyniosły 4.918 miliarda koron szwedzkich, a wartość EBITDA 1.349 miliarda koron szwedzkich. Firma Eniro jest notowana na giełdzie w Sztokholmie.  
Źródło NetSprint.pl. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top