Studenci PG zwyciężyli w Międzynarodowym Konkursie Urbanistyczno-Architektonicznym

Dzisiaj, 2 czerwca br. o godz. 9.00 w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, podczas seminarium dotyczącego rozbudowy gdańskich Targów: Siennego i Rakowego, ogłoszono zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Urbanistyczno-Architektonicznego na koncepcję zabudowy Targu Siennego i Rakowego w Gdańsku.

Autorami najlepszego, a tym samym zwycięskiego projektu okazali się studenci Politechniki Gdańskiej: Michał Majewski i Michał Olszewski.  Główną nagrodą w konkursie było 15 tys. złotych.

Drugie miejsce zajęli studenci z Litwy, a wśród prac wyróżnionych znalazły się projekty wykonane przez studentów z Politechniki Gdańskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz przez studentów z Finlandii.

Przedmiotem konkursu było opracowanie urbanistyczno- architektonicznej zabudowy Targu Siennego i Targu Rakowego, która ma stać się istotnym elementem centrum Gdańska w powiązaniu z historycznym otoczeniem oraz zgodnie z zapisami obowiązującego na tym terenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Bardzo ważnym wyznacznikiem było także uwzględnienie nietypowego charakteru obu Targów oraz jak najbardziej profesjonalne rozstrzygniecie zagadnień komunikacyjnych wewnątrz ich obszaru, a w szczególności wjazdów i wyjazdów do zaprojektowanych parkingów. Organizatorem konkursu jest Prezydent Miasta Gdańska, zaś patronat honorowy objął Rektor Politechniki Gdańskiej.

   
Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top