Allegro w Operze

Platforma handlowa Allegro.pl pojawi się w najnowszej wersji przeglądarki firmy Opera Software. Dzięki usłudze Speed Dial w Operze 9.5 Użytkownik w łatwy sposób będzie mógł przeglądać aukcje.
Wraz z udostępnieniem przeglądarki Opera 9.5, firma Opera Software ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Allegro – wiodącą internetową platformą aukcyjną w Polsce. Platforma handlowa Allegro zostanie udostępniona w postaci pola wyszukiwania w usłudze Speed Dial („Szybkie wybieranie”) w polskiej wersji Opery 9.5. Szybkie wybieranie to funkcjonalność pozwalająca użytkownikom na przekształcenie ich ulubionych stron w dziewięć graficznych skrótów dostępnych natychmiast po otwarciu nowej zakładki. Wyszukiwarka Allegro zostanie również zintegrowana z polską odsłoną Opery Mini w wersji 4.1.
Serwis Allegro, którego właścicielem jest QXL Poland, znajduje się aktualnie na 174 miejscu na świecie, oraz na drugim miejscu w Polsce, w rankingu najczęściej odwiedzanych stron. Wyszukiwarka serwisu http://www.allegro.pl/, skupiającego społeczność prawie ośmiu milionów polskich użytkowników, to pozycja obowiązkowa na liście skrótów Speed Dial. Dostęp do ustawień szybkiego wybierania zapisanych w przeglądarce na komputerze stacjonarnym możliwy jest także za pomocą telefonu komórkowego dzięki usłudze Opera Link. Opera Link pełni rolę łącznika pomiędzy urządzeniami, zapewniając użytkownikom dostęp do ich ulubionych zakładek, notatek, oraz ustawień szybkiego wybierania podczas korzystania z Opery Mini na telefonie komórkowym.
„Nasza platforma handlowa szybko stała się jedną z najczęściej odwiedzanych stron w Polsce. Opera jest bardzo popularna wśród polskich użytkowników, dlatego też nawiązanie współpracy i połączenie naszych usług było dla nas naturalnym krokiem w kierunku zaspokojenia potrzeb polskiego rynku,” mówi Patryk Tryzubiak, PR Manager Grupy Allegro.
Witryna Allegro zostanie również zintegrowana z menu wyszukiwania Opery 9.5, które znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Serwis http://www.allegro.pl/ będzie dostępny jako druga opcja wyszukiwania po Google.
„Polska to dla nas bardzo ważny rynek. Chcąc zachować naszą pozycję, wzbogacamy Operę o usługi, które oferuje np. Allegro”, powiedział Jon von Tetzchner, prezes Opera Software. „Czujemy, że ta współpraca sprawi, iż polska społeczność będzie mogła zajmować się swoimi osobistymi sprawami, jednocześnie pozostając online. Niezależnie czy licytujesz gofrownicę czy diamentowy pierścionek, Opera pozwoli Ci to zrobić szybciej.”
  O Allegro Allegro.pl powstało w 1999 roku, jako typowy serwis aukcyjny. Przez minione 8 lat osiągnęliśmy pozycję lidera polskiego rynku e-commerce. W tym czasie Allegro.pl rozwinęło się z serwisu aukcyjnego w platformę handlową. Oznacza to, że oferujemy naszym Użytkownikom zarówno tradycyjne aukcje internetowe, jak i opcję „Kup teraz”. O naszej popularności niech świadczy liczba Użytkowników – w tej chwili mamy ich niemal 8 milionów. Nasza platforma handlowa zajmuje obecnie ponad 52 procent rynku e-commerce. Co roku notujemy niemalże stuprocentowy wzrost. Tylko w 2007 roku obrót na Allegro.pl wyniósł 3,8 miliarda złotych.
Nasza platforma handlowa to także bogaty system płatności internetowych. Najważniejsze cechy charakteryzujące handel w naszej platformie handlowej to bezpieczeństwo, szybkość i wygoda. Nie bez znaczenia są również atrakcyjne ceny.
Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top