Leasing w mBanku

mBank, przy współpracy z firmą BRE Leasing, udostępnia produkty leasingowe mikroprzedsiębiorstwom.

Nowa usługa w mBanku umożliwi właścicielom mikrofirm korzystanie z najwyższej jakości produktów leasingowych na preferencyjnych warunkach. W ramach leasingu można sfinansować samochody osobowe i ciężarowe do 3,5T DMC zarówno nowe jak i używane.

Aby zapoznać się z ofertą leasingową należy wypełnić wniosek kontaktowy w serwisie internetowym mBanku. Po wysłaniu formularza konsultant kontaktuje się z Klientem, aby doradzić najkorzystniejsze rozwiązanie oraz uzgodnić termin spotkania podpisania umowy.

Wyróżnikiem oferty leasingowej w mBanku jest:

 • szybkość sfinalizowania transakcji i otrzymania pojazdu - już 48h po podpisaniu umowy można otrzymać kluczyki i wyjechać autem z salonu,
 • minimum formalności,
 • atrakcyjne warunki ubezpieczenia i rabaty na samochody jakie posiada BRE Leasing w salonach dealerskich i firmach ubezpieczeniowych,
 • oszczędność czasu - wszystkie formalności związane z rejestracją pojazdu i zawarciem ubezpieczenia załatwia pracownik BRE Leasing.

Rozszerzając ofertę dla klientów mBIZNES dajemy możliwość dogodnego finansowania zobowiązań zarówno dla firm, które mają jeszcze małe zyski, ale także przedsiębiorcom już dobrze prosperującym, wprowadzającym nakłady na rozwój firmy w koszty bieżącej działalności. Cała rata leasingu wraz z ubezpieczeniem stanowi koszt uzyskania przychodu, a podatek VAT od zakupu przedmiotu jest finansowany przez firmę leasingową. W odróżnieniu od kredytu, leasing nie obniża zdolności kredytowej, a dzięki wykorzystaniu tzw. tarczy podatkowej całkowity koszt okazuje się tańszy - mówi Marek Piotrowski, Naczelnik Linii Biznesowej mBIZNES. Dodatkowo jest to usługa dla wszystkich, którzy cenią sobie czas oraz chcą uniknąć skomplikowanych procedur. Klient może wybrać  sposób finansowania tak, aby był on dla niego najbardziej korzystny i wygodny - dodaje Marek Piotrowski.

Podstawowe informacje o ofercie:

 • okres leasingu: od 24 do 60 miesięcy;
 • waluta leasingu: PLN, CHF, EUR, JPY;
 • opłata wstępna: od 0% do 45%;
 • raty równe, malejące, sezonowe;
 • wysoka lub niska wartość końcowa;
 • finansowanie przy zastosowaniu stałej stopy procentowej oraz zmiennej stopy procentowej
 • leasing operacyjny i leasing finansowy

Leasing, to obok kredytów najpopularniejsza wśród przedsiębiorców forma finansowania zakupu majątku trwałego. W 2007 roku leasing stanowił 10,5% całości struktury finansowania małych firm a polski rynek leasingu jest jednym z najdynamiczniej rozwijającym się rynków w Europie.

Polscy przedsiębiorcy w dalszym ciągu najchętniej finansują działalność własnymi środkami pozbawiając się w ten sposób ulg podatkowych i innych korzyści. W przypadku leasingu jest to między innymi możliwość dopasowania kosztów finansowania do indywidualnej sytuacji Klienta, struktury jego bilansu i założeń danego projektu inwestycyjnego, możliwość szybszej amortyzacji podatkowej inwestycji, brak konieczności finansowania VATu - mówi Jarosław Fuks z BRE Leasing. Dodatkowo, dzięki leasingowi firmy mogą rozwinąć niezbędny majątek trwały, który przyczynia się do wyników finansowych  przedsiębiorstwa - dodaje Jarosław Fuks.

mBank w swojej ofercie dla mikrofirm posiada także:

BRE Leasing Sp. z o.o. jest jedną z najstarszych firm leasingowych w Polsce. Działa od 27 maja 1991 r., a pod obecną nazwą  od końca 1997 r. Udziałowcy BREL to BRE Holding Sp. z o.o. oraz Commerz Real. Wyniki osiągnięte w 2007 r. umocniły pozycję BRE Leasing wśród najlepszych firm leasingowych w Polsce - obecnie BREL zajmuje 3. miejsce z udziałem w rynku na poziomie 8,5%. Przed BRE Leasing znalazły się Raiffeisen Leasing Polska z udziałem w rynku na poziomie 10,2 % oraz Europejski Fundusz Leasingowy z udziałem 11,4%.

BRE Leasing wprowadził szereg innowacyjnych rozwiązań informatycznych m. in. jako pierwsza firma leasingowa w Polsce zastosował zintegrowany system informatyczny obsługujący ponad 90% procesów zachodzących w firmie, który:

 • przyspiesza obsługę umów
 • zwiększa zakres informacji zarządczej
 • otwiera większe możliwości uelastyczniania oferty i dostosowywania jej do potrzeb klienta.
Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top