Wiadomości branżowe

Ericsson przejmie firmę Elcoteq w Tallinie i zapewni sobie moce produkcyjne w Estonii

Ericsson podpisał z firmą Elcoteq, swoim dotychczasowym dostawcą, umowę o przejęciu części jej mocy produkcyjnych w Estonii. Cena przejęcia, 30 mln EUR, została ustalona na podstawie wartości zapasów i niektórych aktywów o mniejszym znaczeniu. Umowa przewiduje również transfer około 1200 pracowników. Ericsson zdecydował się na tę transakcję, aby zapewnić sobie moce produkcyjne w Estonii.

Decyzja ta ma związek z planem restrukturyzacji firmy Elcoteq oraz konsolidacji działalności produkcyjnej w Europie. Elcoteq zaopatruje stacje bazowe 2G i 3G firmy Ericsson w rozwiązania z dostępem radiowym oraz urządzenia transmisyjne i światłowodowe.

Ponad dziesięć lat temu Ericsson zlecił swoją produkcję masową wykonawcom zewnętrznym na zasadzie outsourcingu. Strategię tę kontynuuje do dziś.

Urządzenia GSM wciąż mają duży udział w rynku systemów telefonii komórkowej, a popularność technologii 3G/WCDMA szybko rośnie. Coraz szersze zastosowanie bezprzewodowej transmisji danych oraz konwergencja usług w szerokopasmowych sieciach IP powoduje, że wdrażanych jest coraz więcej urządzeń zapewniających dostęp do sieci szerokopasmowych, ruting i transmisję danych.

Umowa obejmuje również transfer dzierżawy obiektów produkcyjnych.

Finalizacja transakcji, która wymaga zatwierdzenia przez władze monopolowe,  jest planowana jeszcze w tym roku.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich” poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 175 krajach, w 2008 roku ponad 75.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 32,2 miliardów USD (209 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach OMX Nordic Exchange Stockholm i NASDAQ.

Zapraszamy na:

www.ericsson.com/pl

twitter.com/ericsson_poland

 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts