Wiadomości branżowe

Hans Vestberg od 1 stycznia 2010 zostanie prezydentem i CEO firmy Ericsson

Rada Dyrektorów firmy Ericsson mianowała Hansa Vestberga prezydentem i CEO od 1 stycznia 2010 roku. Obecnie Hans Vestberg pełni w firmie Ericsson funkcję CFO oraz wiceprezydenta. Hans Vestberg zastąpi Carla-Henrica Svanberga, który zdecydował się stanąć na czele BP, czwartej pod względem wielkości firmy na świecie.44-letni Hans Vestberg to absolwent szwedzkiego Uniwersytetu w Uppsali na kierunku Business Administration. Studia ukończył w 1991 roku. W tym samym czasie rozpoczął pracę w firmie Ericsson, gdzie szybko został mianowany do pracy na stanowiskach menedżerskich w oddziałach firmy Ericsson w Chinach, Szwecji, Chile, Brazylii oraz Stanach Zjednoczonych.W latach 1998-2000 pełnił funkcję CFO firmy Ericsson w Brazylii. Od 2000 roku Vestberg szefował finansami w Ameryce Północnej i był kontrolerem dla obszaru Ameryk. W latach 2002 – 2003 Vestberg pełnił funkcję prezesa firmy Ericsson w Meksyku. W 2003 roku został Senior Vice President oraz szefem Global Services a w 2005 roku otrzymał mianowanie na Executive Vice President w firmie Ericsson. Promocję na obecnie zajmowane stanowisko CFO Vesterg otrzymał w 2007 roku.Hans Vestberg urodził się w Hudiksvall w Szwecji i mieszka na północy Sztokholmu. Jest żonaty i ma

Rada Dyrektorów firmy Ericsson mianowała Hansa Vestberga prezydentem i CEO od 1 stycznia 2010 roku. Obecnie Hans Vestberg pełni w firmie Ericsson funkcję CFO oraz wiceprezydenta. Hans Vestberg zastąpi Carla-Henrica Svanberga, który zdecydował się stanąć na czele BP, czwartej pod względem wielkości firmy na świecie.

44-letni Hans Vestberg to absolwent szwedzkiego Uniwersytetu w Uppsali na kierunku Business Administration. Studia ukończył w 1991 roku. W tym samym czasie rozpoczął pracę w firmie Ericsson, gdzie szybko został mianowany do pracy na stanowiskach menedżerskich w oddziałach firmy Ericsson w Chinach, Szwecji, Chile, Brazylii oraz Stanach Zjednoczonych.

W latach 1998-2000 pełnił funkcję CFO firmy Ericsson w Brazylii. Od 2000 roku Vestberg szefował finansami w Ameryce Północnej i był kontrolerem dla obszaru Ameryk. W latach 2002 – 2003 Vestberg pełnił funkcję prezesa firmy Ericsson w Meksyku. W 2003 roku został Senior Vice President oraz szefem Global Services a w 2005 roku otrzymał mianowanie na Executive Vice President w firmie Ericsson. Promocję na obecnie zajmowane stanowisko CFO Vesterg otrzymał w 2007 roku.

Hans Vestberg urodził się w Hudiksvall w Szwecji i mieszka na północy Sztokholmu. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Vestberg jest posiadaczem 21,235 akcji klasy B firmy Ericsson i 1,381 ADS (American Depositary Share).

Michael Treschow, przewodniczący Rady Dyrektorów powiedział: “Hans Vestberg już na początku swojej kariery pokazał się jako osoba posiadająca nadzwyczajne zdolności przywódcze. Potwierdził, że doskonale rozumie biznes firmy Ericsson. Doprowadził do rozwoju działu serwisów firmy Ericsson i poprawił trzykrotnie zyskowność tego działu w trakcie 5 lat zarządzania. Vestberg posiada szerokie doświadczenie międzynarodowe zdobyte w trakcie ponad 10 lat pracy na trzech kontynentach.

„Hans Vestberg wprowadzi firmę Ericsson w fazę, w której transformacja sieci telekomunikacyjnych operatorów oraz implementacja usług opartych na IP będą szczególnie istotne w kontekście dalszego podnoszenia wartości firmy.”

A to już wiesz?  Ericsson dostawcą 3G dla T-Mobile w Słowacji

Carl-Henric Svanberg, obecny prezydent i CEO firmy Ericsson pozostanie na tym stanowisku do końca roku, kiedy obejmie stanowisko szefa BP.

Svanberg pozosanie członkiem Rady Dyrektorów firmy Ericsson, a główni właściciele Investor and Industrivärden wyrazili życzenie, aby Carl-Henric Svanberg pozostał członkiem tej rady w długiej perspektywie.

Michael Treschow kontynuuje: „Pod przewodnictwem Carla-Henrica Svanberga Ericsson został najbardziej zyskowną firmą w branży a jego pozycja rynkowa została ogromnie wzmocniona. Dzięki Svanbergowi udało się rozwinąć i wdrożyć najlepszą strategię w branży telekomunikacyjnej.”

„Przez ostatnie sześć lat, liczba użytkowników telefonii mobilnej na świecie zwiększyła się z jednego do czterech miliardów, to niespotykany rozwój. Ericsson był jednym z głównych motorów napędowych tego rozwoju ze stale rosnącymi udziałami w rynku. Silna pozycja w GSM oraz prowadzone inwestycje w obszarze R&D wyznaczyły firmie Ericsson drogę w kierunku przywództwa we wdrożeniach mobilnych sieci szerokopasmowych oraz 4G/LTE na całym świecie.”

„Przeprowadzone strategiczne przejęcia w obszarach IP oraz TV uczyniły firmę Ericsson jedynym przedsiębiorstwem w branży, które posiada kompletne portfolio rozwiązań dla sieci mobilnych i stacjonarnych, opartych na IP. Dzisiejsze produkty opierają się o software i Ericsson stał się piątą pod względem wielkości firmą w obszarze software na świecie. W tym samym czasie serwisy szybko się rozwijały i obecnie odpowiadają jednej trzeciej totalnej sprzedaży.”

Zdjęcia i biografie Hansa Vestberga i Carl-Henrica Svanberga dostępne są na stronach

http://www.ericsson.com/ericsson/corpinfo/management/hans_vestberg.shtml

http://www.ericsson.com/ericsson/corpinfo/management/carl-henric_svanberg.shtml

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich” poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 175 krajach, w 2008 roku ponad 75.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 32,2 miliardów USD (209 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach OMX Nordic Exchange Stockholm i NASDAQ.

Zapraszamy na:

www.ericsson.com/pl

A to już wiesz?  Rak. To się leczy! ? ING Życie zaprasza na spotkanie do Galerii Dominikańskiej

www.twitter.com/ericsson_poland

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy