Wiadomości branżowe

Design Thinking ? jak sfinansować innowacyjne projekty? ? seminarium dla przedsiębiorców

6 lipca 2010 r. w Centrali BRE Banku w Warszawie odbędzie się kolejne seminarium z cyklu BRE Business Meetings. Temat seminarium to Design Thinking – inspiracja czy konieczność – jak sfinansować innowacyjne projekty? Spotkanie adresowane jest do przedsiębiorców zainteresowanych wdrażaniem innowacji oraz możliwością ich finansowania.

BRE Business Meetings to cykl spotkań z ekspertami, przeznaczony dla przedsiębiorców z różnych branż i segmentów rynku. To niepowtarzalna możliwość konsultacji z fachowcami, praktykami jak skutecznie wykorzystać design do budowania przewagi konkurencyjnej i wdrażania innowacji rynkowych. Gośćmi specjalnymi seminarium będą Zuzanna Skalska, Trendwatcher z firmy VanBerlo Design Strategy &Produkt Development z Holandii – jedna z najważniejszych kobiet europejskiego wzornictwa oraz Bartłomiej Serafiński, założyciel TOUCH, pierwszej w Polsce firmy design consulting.

Intencją organizatorów seminarium jest dostarczenie uczestnikom wiedzy na temat planowania, wdrażania i możliwości sfinansowania innowacyjnych rozwiązań, kreowania nowych potrzeb konsumentów oraz skutecznego budowania przewagi konkurencyjnej w oparciu o nowe zasady zarządzania (Design Thinking, Design Management). Ponadto istotnym punktem programu będzie wykorzystywanie szeroko rozumianego wzornictwa jako narzędzia budowania marki.

Jestem głęboko przekonany, że innowacyjność jest niezbędnym elementem rozwoju każdej firmy. Dlatego w BRE Banku od lat jesteśmy zaangażowani w promowanie innowacyjności wśród polskich przedsiębiorców. Mam nadzieję, że to seminarium będzie nie tylko inspiracją do tego, jak tworzyć innowacje, ale również wskaże jak je skutecznie wdrażać i budować dzięki nim przewagę konkurencyjną na rynku – mówi Przemysław Gdański, Członek Zarządu ds. Bankowości Korporacyjnej BRE Banku.

Zakres tematyczny seminarium został podzielony na 4 moduły tematyczne, w których m.in. omówione zostanie ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Kolejny moduł będzie dedykowany trendom, jako podstawie innowacji i rozwoju firm. Prelegenci odniosą się również do metod tworzenia skutecznych innowacji z wykorzystaniem m.in. Design Thinking. Na koniec eksperci BRE Banku zaprezentują dobre praktyki w finansowaniu projektów innowacyjnych.

Organizatorami spotkania są BRE Bank oraz firma TOUCH. Patronatem honorowym seminarium jest Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Seminarium odbędzie się 6 lipca 2010r. w centrali BRE Banku w Warszawie przy ul. Senatorskiej 18 w sali 5.3. Początek o godz. 9.00. Udział w seminarium jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem udziału w seminarium jest wypełnienie najpóźniej do 2 lipca 2010 r. formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej BRE Banku: brebank.pl/BRE_Business_Meetings.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts