Wiadomości branżowe

?Jak ten czas leci?

WARTA i Kredyt Bank rozpoczynają obchody 90-lecia i 20-lecia obecności obu firm na rynku ubezpieczeń i bankowości. Z tej okazji na specjalnej stronie internetowej www.jubileuszmarzen.pl ruszył konkurs dla internautów „Jak ten czas leci”.

Dla uczczenia jubileuszu Kredyt Banku i WARTY obie firmy przygotowały konkurs dla internautów, który polega na opublikowaniu dwóch zdjęć przedstawiających uczestnika konkursu „dziś” i „przed laty”. Zdjęcia powinny być utrzymane w zbliżonej konwencji, z uchwyceniem na fotografii z “dziś” maksymalnej ilości detali z przeszłości, np. to samo miejsce realizacji, identyczne tło, ten sam strój. Internauci mogą ocenić nadesłane propozycje w głosowaniu na stronie www.jubileuszmarzen.pl

Do wygrania w konkursie jest 30 podwójnych zaproszeń na koncert Ennio Morricone, który odbędzie się 4 października br. na Gali Jubileuszowej Kredyt Banku i WARTY w Teatrze Wielkim w Warszawie. Ennio Morricone, wraz ze stuosobową orkiestrą i chórem, zagra swoje największe utwory.

„To dla nas wyjątkowy rok, ponieważ obchodzimy 90–lecie obecności WARTY na rynku ubezpieczeń i 20-lecie Kredyt Banku. Z tej okazji chcemy zaproponować naszym klientom niecodzienne wydarzenie, jakim będzie niewątpliwie jedyny w Polsce koncert włoskiego kompozytora” – powiedziała Monika Nowakowska, Dyrektor Biura Public Relations Kredyt Banku i Grupy WARTA.

Konkurs potrwa do 17 września br.

Szczegóły dotyczące konkursu są dostępne na stronie www.jubileuszmarzen.pl.                                  

***

Ennio Morricone (ur. 10 listopada 1928 w Rzymie) – włoski kompozytor muzyki filmowej, uważany za jednego z najwybitniejszych kompozytorów we współczesnym świecie Studiował w konserwatorium Santa Cecilia, w klasie trąbki, kompozycji i muzyki chóralnej. Rozpoczął pisanie muzyki filmowej w 1955 roku, ale jednocześnie pracował w dziedzinie klasycznej kompozycji i aranżacji. W 1964 roku rozpoczął współpracę z reżyserem Sergio Leone, a także z Bernardo Bertoluccim.  Dla Leone napisał muzykę do filmu Per un Pugno di Dollari (polski tytuł: Za Garść Dolarów) oraz szeregu dalszych tzw. spaghetti westernów. Wkrótce ograniczył wszelkie inne zajęcia i zajął się wyłącznie komponowaniem muzyki filmowej – w sumie do ponad 400 filmów, w tym 30 westernów, które uczyniły jego muzykę sławną. Jego utwór Overture (from A Fistful of Dollars) pojawiła się w 07×04 odcinku Top Gear. Otrzymał szereg nagród, w tym pięć nominacji do Oscarów, m.in. za Misję i Nietykalnych. 14 grudnia 2006 Akademia Filmowa ogłosiła, że Ennio Morricone otrzyma statuetkę Honorowego Oscara za całokształt twórczości. Kompozytor nagrodę tę odebrał 25 lutego 2007 na uroczystej gali wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

źródło: last.fm

 

Źródło Grupa WARTA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts