Zamień swoją kredytówkę na tańszą

Na skutek podwyżek stóp procentowych banki podnoszą oprocentowanie kart kredytowych. Kredyt w karcie jest jednym z najdroższych źródeł finansowania, jednak jeżeli nie wyobrażamy sobie funkcjonowania domowych finansów bez wsparcia kredytówki, przeanalizujmy, czy znajdujący się w naszym portfelu plastikowy pieniądz nie mógłby być tańszy.

Balance transfer – tak z angielskiego określa się przeniesienie kredytu z jednej karty kredytowej na drugą. Przeniesienie zadłużenia do innego banku może mieć wiele plusów, nie tylko natury kosztowej. Jednak nie wszystkie banki udostępniają taką możliwość w swojej ofercie. Warto zorientować się, gdzie taka oferta jest dostępna i dopytać o szczegóły.

Podstawową zachętą, która może skusić klienta do przeniesienia zadłużenia z jednego banku do drugiego, jest niższe oprocentowanie kredytu. Jeżeli posiadamy kartę, z której korzystamy intensywnie, a spłata dokonanych transakcji nie zawsze następuje w ciągu okresu bezodestkowego i płacimy odsetki, warto poszukać banku, który zaproponuje kartę z niższym oprocentowaniem.


Więcej informacji: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zamien-swoja-kredytowke-na-tansza-2352544.html. Przy powoływaniu się na analizę, prosimy o podanie źródła Bankier.pl.


Katarzyna Wojewoda
Redaktor Bankier.pl
e-mail: [email protected]

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top