MBNL wybiera firmę Ericsson na nowego dostawcę Managed Services

  • Firma Ericsson będzie zarządzać eksploatacją i utrzymaniem sieci dostępu radiowego MBNL obejmującą sieci Three UK i EE.
  • 5-letnia umowa obejmuje usługi dotyczące centralnej eksploatacji i transmisji, zapewnienia wydajności i optymalizacji sieci, usługi terenowe oraz usługi zarządzania częściami zamiennymi pochodzącymi od różnych producentów.
  • Umowa obejmuje sieci 4G LTE Three UK i EE.

Mobile Broadband Network Limited (MBNL) ? spółka joint venture należąca do Three UK i EE ? wybrała firmę Ericsson na dostawcę usług zarządzania eksploatacją i utrzymaniem rozwijającej się sieci dostępu radiowego MBNL w Wielkiej Brytanii.

Ericsson będzie świadczyć MBNL w pełni zarządzane i kompleksowe usługi, w skład których wchodzi centrum eksploatacji sieci, zapewnienie wydajności i optymalizacji sieci, wsparcie i serwis w terenie, jak również zarządzanie częściami zamiennymi pochodzącymi od różnych producentów. Usługi te będą obejmować sieci 2G i 3G oraz wdrożenia technologii 4G przez EE i Three UK w Wielkiej Brytanii.

Firma Ericsson zapewni skoncentrowany na kliencie model operacyjny dający Three UK i EE lepszy wgląd w ich sieci w celu sprawniejszej usługi klientów. Umożliwi również tym sieciom określenie obszarów, które w przyszłości należy udoskonalić, aby dostosować się do zmieniających się wymagań rynkowych.

?Od założenia MBNL w 2007 r. osiągnęliśmy wiele sukcesów dzięki konsolidacji złożonej infrastruktury sieciowej w celu zapewnienia najwyższej jakości sieci w jak najniższej cenie? ? powiedział Graham Payne, dyrektor zarządzający w firmie MBNL. ?Ericsson pozwoli nam jeszcze bardziej podnieść jakość usług oraz zapewnić ich ciągłe doskonalenie i innowacje, aby jeszcze lepiej obsługiwać naszych klientów?.

?W ciągu ostatnich 4 lat wspólnie z MBNL weszliśmy na nowy teren w zakresie usług zarządzanych i bardzo się cieszymy, że nasza współpraca wkracza obecnie w kolejną fazę, w ramach której będziemy pomagać firmie MBNL w realizacji jej wizji przyszłości? ? powiedział Valter D?Avino, dyrektor działu usług zarządzanych w firmie Ericsson.

Ericsson podpisał ponad 300 umów o usługi zarządzane w ponad 100 krajach. Zarządza sieciami w imieniu operatorów, którzy obsługują ponad 1 mld abonentów na całym świecie. 

 

O firmie Ericsson Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie. Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów. Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.   Zapraszamy na: www.twitter.com/ericsson_poland www.youtube.com/ericssonpolska www.facebook.com/ericssonpolska
Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top