Wiadomości branżowe

Rak. To się leczy! ? ING Życie zaprasza na spotkanie do Galerii Dominikańskiej

Już w najbliższy weekend mieszkańcy Wrocławia będą mogli spotkać się z ekspertami kampanii ?Rak. To się leczy!?. W dniach 28-30 czerwca w Galerii Dominikańskiej organizatorzy akcji będą przekonywać o tym, że najskuteczniejszą bronią w walce z rakiem jest profilaktyka. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Elżbieta Wojdyła ? laureatka plebiscytu “Złote Krople Rosy” w kategorii: człowiek najbardziej zaangażowany w problematykę onkologiczną w Polsce.

<

p>O tym, że rak wcześnie wykryty jest całkowicie wyleczalny, już w najbliższy weekend będą mówić edukatorzy oraz osoby, które wygrały z nowotworem. A to wszystko w otoczeniu okolicznościowej wystawy Federacji Stowarzyszeń Amazonki. Wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie skonsultować się z dietetykiem, dermatologiem oraz dowiedzieć się więcej na temat finansowania na wypadek choroby nowotworowej. A w ramach rozrywki wziąć udział w konkursach edukacyjnych z nagrodami. Dodatkowo rozdawane będą almanachy ?Warto wiedzieć, by wygrać?. To stworzone przez organizatorów kampanii ?Rak. To się leczy!? kompendium wiedzy o nowotworach, sposobach ich rozpoznawania, a także wskazówki, jak żyć, żeby zminimalizować ryzyko choroby. Partnerem wydarzenia jest ING Życie.

?Pod koniec ubiegłego roku ING Życie wprowadziło na rynek ubezpieczenie na wypadek nowotworu Ona i On. Prace nad tym produktem i wynikające z nich wnioski sprawiły, że problem raka w Polsce zyskał dla nas dodatkowy wymiar? ? tłumaczy Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy ING Życie. ?Od początku wiedzieliśmy, że nowotwór staje sią problemem społecznym, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Intensywny odzew związany z naszą propozycją pokazał, że Polacy zdają sobie sprawę z wagi problemu, a dodatkowe wsparcie w razie zachorowania jest dla nich ważne. Poczuliśmy, że poruszyliśmy ważny problem, dlatego zaangażowaliśmy się w działania społeczne związane z promocją profilaktyki nowotworowej? ? dodaje Marta Pokutycka ? Mądrala z ING Życie.

Podczas spotkania we Wrocławiu będzie można również porozmawiać z ekspertami ING Życie, którzy przybliżą temat związany z finansowym zabezpieczenie na wypadek zachorowania na raka oraz zaprezentują ubezpieczenie na wypadek nowotworu Ona i On. Warto podkreślić, że ubezpieczenie powstało na podstawie konsultacji z onkologami, a także z osobami chorymi i ich rodzinami W wyniku tych analiz ING Życie zdecydowało się na unikalną konstrukcję wypłaty świadczeń oraz na zapewnienie ubezpieczonym pakietu assistance przez cały okres choroby.
W ramach assistance ubezpieczony może liczyć np. na: transport medyczny do i ze szpitala, wsparcie psychologa, opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi, mieszkającymi wspólnie z ubezpieczonym, pomoc domową, czy dostarczanie leków. Więcej o ubezpieczeniu i profilaktyce na: www.rakowiwspak.pl

Źródło ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts