Wiadomości branżowe

Kobiety PZU chcą dbać o swoje zdrowie

Ponad 1200 pań, które pracują w PZU zbada swoje zdrowie w ramach programu „W trosce o serce”. Z taką inicjatywą wystąpiło stowarzyszenie Kobiety PZU. Partnerem akcji jest Instytut Matki i Dziecka. Zdiagnozuje on stan zdrowia lub skonsultuje zdiagnozowane już problemy kobiet, które zgłosiły się do badań.Stowarzyszenie Kobiety PZU zaprosiło do programu wszystkie pracownice firmy. Udział wezmą te, które wypełniły specjalną ankietę i określiły, jakie badania je interesują. Instytut oceni zdrowie pań pod kątem sercowo-naczyniowym, cukrzycy, niedoczynności i nadczynności tarczycy, nerek i dróg moczowych, a kobiety 45 plus będą zbadane w kierunku wykrycia raka jajnika.- Program wypełni lukę w systemie opieki medycznej. Panie skonsultują swoje zdrowie z lekarzem, który określi ryzyko zachorowania i wskaże jak je zminimalizować. A wszystko to w chwili, w której można jeszcze zmienić styl życia – mówi Katarzyna Majewska, jedna z założycielek  stowarzyszenia Kobiety PZU. - Nowoczesna, aktywna zawodowo kobieta pełni wiele ważnych ról społecznych, m.in. żony, matki, pracownicy. Przez troskę o siebie i swoich bliskich przekazuje zdrowe nawyki

Ponad 1200 pań, które pracują w PZU zbada swoje zdrowie w ramach programu ?W trosce o serce?. Z taką inicjatywą wystąpiło stowarzyszenie Kobiety PZU. Partnerem akcji jest Instytut Matki i Dziecka. Zdiagnozuje on stan zdrowia lub skonsultuje zdiagnozowane już problemy kobiet, które zgłosiły się do badań.

<

p>Stowarzyszenie Kobiety PZU zaprosiło do programu wszystkie pracownice firmy. Udział wezmą te, które wypełniły specjalną ankietę i określiły, jakie badania je interesują. Instytut oceni zdrowie pań pod kątem sercowo-naczyniowym, cukrzycy, niedoczynności i nadczynności tarczycy, nerek i dróg moczowych, a kobiety 45 plus będą zbadane w kierunku wykrycia raka jajnika.

– Program wypełni lukę w systemie opieki medycznej. Panie skonsultują swoje zdrowie z lekarzem, który określi ryzyko zachorowania i wskaże jak je zminimalizować. A wszystko to w chwili, w której można jeszcze zmienić styl życia ? mówi Katarzyna Majewska, jedna z założycielek  stowarzyszenia Kobiety PZU. – Nowoczesna, aktywna zawodowo kobieta pełni wiele ważnych ról społecznych, m.in. żony, matki, pracownicy. Przez troskę o siebie i swoich bliskich przekazuje zdrowe nawyki postępowania w domu i pracy.

Akcja potrwa od maja do września. Zwiększy dostępność lekarzy i skróci czas badań medycznych. Każda ze zbadanych pań będzie mogła omówić z lekarzem nurtujące ją sprawy związane z jej zdrowiem.

Raport “Zdrowie kobiet w wieku prokreacyjnym 15-49 lat”, realizowany na zlecenie UNFA, UNDP oraz Ministerstwa Zdrowia pokazuje, że aż 53% zgonów kobiet to skutek chorób układu krążenia. Dlatego program ?W trosce o serce? stawia na profilaktykę zdrowotną, a zwłaszcza na troskę o serce i układ krążenia. Po zakończeniu badań każda z pracownic dostanie wskazówki, w jaki sposób ma o siebie dbać, opracowane na podstawie zaleceń Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Stowarzyszenie Kobiety PZU wspiera rozwój osobisty i zawodowy pań, które pracują w PZU. Program ?W trosce o zdrowie? ma promować wysokie standardy w ich życiu i wspierać  innowacyjne rozwiązania w diagnostyce, leczeniu oraz profilaktyce zdrowotnej.

A to już wiesz?  S. Kozłowski (Raiffeisen Polbank): w tym roku WIG20 ma szansę na wzrosty

Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy